Konferencja studencka: „Prawo kolejowe w Polsce i w Niemczech”, 20-21.05.2011 r.

W dniach 20-21 maja 2011 r. Członkowie Koła Naukowego Prawa Energetycznego i Regulacji Sektorowej (KN PERS) mieli okazję uczestniczyć w konferencji studenckiej ?Prawo kolejowe w Polsce i w Niemczech?, more about odbywającej się na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Wyjazd na konferencję był połączony ze zwiedzaniem Frankfurtu nad Odrą i pobliskiej stolicy Niemiec ? Berlina.

W ramach konferencji zostało wygłoszonych 6 referatów na temat regulacji prawnej w dziedzinie sektora kolejowego. Przygotowane prezentacje miały charakter prawno-porównawczy i dotyczyły przepisów prawa polskiego oraz prawa niemieckiego. Jako prelegenci wystąpili członkowie KN PERS ? studenci Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu oraz członkowie KN PERS ? studenci Uniwersytetu Europejskiego Viadrina.

Poszczególne referaty dotyczyły m.in. zasad dostępu do rynku kolejowego, ask funkcji regulacyjnych, sales integrowania połączeń kolejowych oraz wprowadzania zintegrowanych systemów biletowych.

Tematy referatów i prelegenci:

1)      Zasady konkurencji na rynku kolejowym ? Marta Karpińska

2)      Konkurencja na rynku kolejowym w Niemczech ? Patrycja Kaczor, Katarzyna Niedzielska

3)      Regulacja rynku kolejowego, kompetencje Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego ? Anis Ben Amer

4)      Regulacja rynku kolei w Niemczech, funkcje Bundesnetzagentur ? Niklas Gatermann

5)      Zintegrowane systemy taryfowo-biletowe w publicznym transporcie zbiorowym w Polsce ? Marek Prętki

6)      System biletowy w Niemczech ? Urszula Szewczyk, Tomasz Marczek

Zwieńczeniem konferencji było zwiedzanie najnowocześniejszego dworca w Europie ? Berlin Hauptbanhof. W trakcie zwiedzania dworca wysłuchaliśmy prelekcji na temat jego historii, a także zwiedziliśmy wystawę zabytkowego taboru kolejowego, zorganizowaną na terenie dworca w związku z 5. rocznicą jego powstania.

W zakładce galeria znaleźć można fotorelację z wyjazdu :-)

Możliwość komentowania jest wyłączona.