Przegląd wydarzeń 27.02 – 11.03

Poniżej krótki przegląd informacji, sickness które pojawiły się między 27 lutego i 11 marca.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszej połowy marca jest niewątpliwie viagra order 836168-Polskie–NIE–w-sprawie-redukcji-CO2.html” target=”_blank”>weto polskiego rządu w sprawie ?kroków milowych? mających na celu redukcję emisji dwutlenku węgla w perspektywie po 2020 r. Polska stoi na stanowisku, że przyjęcie kolejnych ograniczeń emisji zmniejszy perspektywy rozwoju naszego kraju. Komisarz ds. klimatu zapowiedziała, że weto nie przeszkodzi w pracach zmierzających do wdrożenia niskoemisyjnej gospodarki. Polecamy też interesujący ? i nieco przekorny ? komentarz Rafała Zasunia.

W ramach naszego koła kilkakrotnie poruszaliśmy temat projektu istotnych zmian w dziedzinie prawa energetycznego ? szczególnie na ostatnim spotkaniu, w którym mogliśmy zapoznać się bliżej z założeniami trzech ustaw, które zaprezentowali nam Magda Robaszyńska i Mikołaj Maśliński. Tymczasem początkowe plany dotyczące procesu legislacyjnego w odniesieniu do tzw. trójpaku energetycznego (wejście w ustawy w życie zapowiadano pierwotnie na lipiec bieżącego roku) okazały się zbyt ambitne. Ministerstwo Gospodarki zapowiada przesłanie projektu do Sejmu w pierwszej połowie roku.

Zgłaszane są też zastrzeżenia wobec projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii ? kierowane ze strony Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

Wciąż z zainteresowaniem śledzimy postępy w kwestii gazu łupkowego, tym razem docierają do nas wieści nieco studzące entuzjazm. Piotr Woźniak ? główny geolog kraju ? szacuje, że złóż może być mniej, niż pierwotnie szacowano; mogą być też trudniej dostępne.

Do najważniejszych wydarzeń w energetyce z minionych dni należy też uchwalona przez Sejm 02.03. ustawa o podatku od wydobycia niektórych kopalin, która opodatkowuje wydobywanie miedzi i srebra. Ustawa obecnie jest w Senacie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.